Teknoloji

Microsoft, Android ve iOS için ChatGPT Bing AI üzerinde çalışmaya devam ediyor

Bing’in ChatGPT tarafından desteklenen yeni arama motoru, Microsoft tarafından özel olarak oluşturulmuş küresel bir test setine yayılmaya başladı. Google’ın rakibi Bing’in arama motorunun ilk önizlemesi masaüstünde başarılı oldu. Windows En Son’un bugün bildirdiği ve Microsoft’un e-postasında belirtildiği gibi, arama motoru yakında Android ve iOS platformlarında karşımıza çıkacak.

Microsoft ChatGPT

Şubat ayının başında Microsoft, ChatGPT tarafından desteklenen yeni Bing arama motorunu ve Edge tarayıcısını tanıttı. Yeni Bing arama motorunun güncellemelerinin, yeni bir sohbet özelliği ve içerik oluşturma yeteneği kullanılarak arama sonuçlarını optimize etmeyi ve daha iyi yanıtlar vermeyi hedeflediğini belirtebiliriz.

Microsoft, Chat GPT’yi Android ve iOS’a getirmeyi planlıyor

Microsoft, arama motoru araçlarının web için AI yardımcı pilotları olduğunu belirtir. Taşınabilir platform deneyimleri şu anda mevcut değil ve hala geliştirme aşamasında olduğu bilinse de, Microsoft’un OpenAI tarafından desteklenen Android ve iOS işletim sistemleri için Bing’in sohbet kullanıcı arayüzünü geliştirdiği söyleniyor.

ChatGPT yazılımına erişmek isteyen kullanıcılar, masaüstü bilgisayarlardan Bing AI veya Microsoft Edge, Google Chrome gibi tarayıcılardan giriş yaparak bekleme listesine kaydolabilirken, Android kullanıcıları Microsoft hesapları ile giriş yapabilirler.

Eldeki bilgilere göre yapay zeka taşınabilir deneyiminin Bing.com bünyesinde geliştirilmesine tanık olan kişiler, güncellenen versiyonun büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda yayınlanacağını savundu.

Microsoft’un paylaşılan taşınabilirlik deneyimi hakkında bilgi içeren e-postasında; “Henüz hazır bir deneyimimiz yok, aktif olarak üzerinde çalışıyoruz ve yakında hazır hale getireceğiz. O zamana kadar lütfen yeni Bing’i kullanmaya devam edin ve mobil sürüm hazır olduğunda harika deneyime hazır olduğunuzdan emin olmak için en sevdiğiniz uygulama mağazasından Bing uygulamasını indirin.” bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu