Haber

Marmarabirlik zeytinlerinde hac malzemeleri

BURSA (İGFA) –Marmarabirlik’in 2010 yılından bu yana birçok ilke imza attığına değinen Yürütme Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın zeytin üreticisine verdiği desteği anlattı.

2018 yılından itibaren Mehmetçiklerin zeytin, zeytinyağı ve ezme ihtiyaçlarının Marmarabirlik tarafından karşılandığını kaydeden Önder Asa, anlaşma kapsamında Umre ve Hac görevlerini yerine getirecek vatandaşlarımızın zeytin ihtiyaçlarını da Birliğin karşılayacağını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte yaptık.

Zeytin üreticisinin yanında yer alan Diyanet’e 30 bin zeytin üreticisi ortağı adına teşekkür eden Başkan Asa, “Amacımız, Mekke’ye hac ziyaretinde bulunan tüm hacı adaylarına Marmarabirlik markasını ve kalitesini tanıtmaktır. Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türk hacılarımızla birlikte.”

HEDEF KREDİ VE YURTLAR KURUMU…

Kooperatiflerin Türkiye’deki örnek kuruluşlarından biri olduklarını kaydeden Asa, “1954 yılından bu yana zeytin ve zeytinyağı dairesinin ana kuruluşu olan Marmarabirlik şahıs şirketi değil, bir kooperatif markasıdır. Bundan sonraki hedefimiz Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan yüzbinlerce öğrencimizi Marmarabirlik çalışmalarıyla buluşturmak. Amacımız markanın giderini ve bilinirliğini her geçen gün artırmak” dedi.

yazihan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu